Buna ziua. Am un PFA in sustem real si am fost angajat doar 7 luni in acest an, cum defalc in declaratia unica perioada in care am fost si salariat si perioada in care nu am fost salariat? Multumesc pentru eventuale lamuriri!
Buna ziua! Nu se evidentiaza in declaratia unica ca ati fost salariat. Singura situatie in care va ajuta ca ati fost salariat este ca va scuteste de diferenta de CASS. https://contapp.ro/blog/contributia-de-sanatate-cass-2025/