Buna ziua,
Am o dilema legata de posibilitatea decontarii cheltuielilor cu telefonia mobila.
Detin 2 abonamente personale (pe CNP) dintre care 1 este utilizat in scop profesional 50%
Pe baza de decizie/nota pot deconta si implicit deduce procentul de 50% din valoarea abonamentului respectiv?
Ex. Factura telefonie 120lei (ab. 1 +2).
Ab. 1 - 50lei - 100% uz personal
Ab. 2 - 70lei - 50% personal/50%profesional.
Se pot inregistra cei 35lei ca si cheltuiala deductibila sau doar valoare totala a ab. 2 cu procent de deductibilitate 50%?
Multumesc